Zweeds

Welkom in de taalopleiding Zweeds

Zweeds leren? Absolut!

Välkommen till svenska språkkursen!

Scandinavië is hot! Van IKEA tot ABBA – Zweeds is overal. Het klinkt misschien anders, maar toch voelt het verrassend vertrouwd. Zweeds is een Noord-Germaanse taal die bijna iedereen in Zweden spreekt.

Klaar om je onder te dompelen in de taal van fika, midsommar en lagom? Välkommen!

 

Waarom Zweeds leren? Omdat het zoveel meer is dan een taal!

Zweeds leren opent de deur naar een compleet nieuwe wereld. Denk aan reizen door uitgestrekte bossen, fika met de locals of gewoon lekker meezingen met Zweedse popmuziek. Spreek je een beetje Zweeds? Dan wordt je reis meteen een stuk persoonlijker én onvergetelijk.

Ook als je werkt met Zweedse klanten, collega’s of bedrijven, is de taal een grote troef. Een woordje Zweeds spreken laat zien dat je echt geïnteresseerd bent – en dat wordt geapprecieerd.

En goed nieuws: je zult merken dat veel Zweedse woorden lijken op Nederlands, Duits of Engels. Handig, toch? Die taalfamilieband tussen de Germaanse talen helpt je al een heel eind op weg.

Bovendien: zelfs een paar woorden Zweeds doen wonderen. Zweden vinden het fantastisch als je hun taal probeert. Het is een teken van respect – én vaak het begin van een warme glimlach of een goed gesprek.

Klaar om in het Zweeds te duiken?

Schrijf je vandaag nog in en laat de Scandinavische wereld voor je open gaan!

INSTAPCURSUS: taalkennis en vaardigheid verwerven

Niveau A1-A2

doelgroep:

  • volwassenen die te weinig Zweeds kennen om een basisconversatie te verstaan en voeren.

doelstelling:

  • bouwstenen van een taal: taalkennis( grammatica en woordenschat ) en vaardigheden ( spreek,luister en leesvaardigheid) verwerven om een basisconversatie over diverse onderwerpen te verstaanbaar en verstaanbaar en correct te kunnen voeren.

methode:

  • communicatief: bouwstenen worden verworven via korte, gerichte oefeningen.
  • op eigen tempo van de cursist: geen moeten, wel willen
  • ontspannend bij- leren

docent

  • pedagogische geschoolde leerkracht

 

CONVERSATIECURSUS: taalkennis en vaardigheid uitbreiden

Niveau B1-B2

 

doelgroep

  • volwassenen die voldoende basiskennis van het Zweeds hebben om een basisconversatie te verstaan en te voeren.

doelstelling

  • taalkennis( grammatica en woordenschat ) en vaardigheden ( spreekvaardigheid, luistervaardigheid en leesvaardigheid ) uitbreiden.

methode

  • communicatief: taalkennis en vaardigheden worden uitgebreid via thematische lessen aangebracht door de docent. De docent kiest deze uit in functie van de bij te leren taalkennis en vaardigheden.
  • op eigen tempo van de cursist: geen moeten, wel willen
  • ontspannend bij-leren.

docent

  • pedagogisch geschoolde leerkracht

Overzicht cursussen

Beginnend gebruiker - 1° en 2° jaar
Praktisch

(Europees Referentiekader: A1)

Je hebt weinig van totaal geen voorkennis van de taal.

Klik op de link hieronder of neem contact met onze operationele bestuurder Freddy Nachtegael via 03/457 59 22 of 0486/53 09 15 of stuur een mail naar info@itakazuidrand.be

Site Edegem

Klasnaam Docent Lesmoment Locatie Start lessen Aantal lessen

   Malmö       1°jaar

 

Donderdag  13u30 - 15u30

Edegem, Muziekacademie

1 oktober 2026

25 lessen van elk 2 u

Stockholm       2° jaar

Jorinde Verschueren

Donderdag  09u30 -11u30 

Edegem, Muziekacademie

1 oktober 2026

25 lessen van elk 2 u

 

 

Basisgebruiker - 3° en 4° jaar
Praktisch

Je begrijpt vertrouwde woorden en zinnen. Je kan een eenvoudig gesprek met behulp van een begeleider. Je kan eenvoudige vragen stellen en beantwoorden. Je kan op een formulier je persoonsgegevens invullen. (vb. hotelreservatie)

Klik op de link hieronder of neem contact met onze operationele bestuurder Freddy Nachtegael via 03/457 59 22 of 0486/53 09 15 of stuur een mail naar info@itakazuidrand.be

Site Edegem

Klasnaam Docent Lesmoment Locatie  Startdatum Opmerkingen

Göteborg     3° jaar

Jorinde Verschueren

Vrijdag          9u30 - 11u30 

Edegem, Muziekacademie

2 oktober 2026

25 lessen van elk 2 u
    Umeå
    3° jaar

Jorinde Verschueren

Donderdag  19u00 - 21u00

Mortsel,       Site Olve

 

1 oktober 2026

 

25 lessen van elk 2 u

Docenten

 

Jorinde Verschueren